15.08.2014
V současné době probíhá v opravovaném úseku ulice 28. Října u Sýkorova mostu technologická přestávka a jsou prováděny drobné dokončovací práce, jako je vodorovné dopravní značení a lokální oprava obruby.
Důvodem této technologické přestávky jsou navržené konstrukční vrstvy ze směsí stmelených cementem a dlážděný kryt vozovky, který je tvořen žulovými kostkami uloženými do lože z cementové malty. Po dobu přestávky není provoz prostředků městské dopravy, která komunikaci zatěžují, žádoucí.
Uzávěra výše zmíněné komunikace byla povolena do 30. srpna, a tento termín bude dodržen.
03.02.2025
/ 03.02.2025 /
Výstavba obou parkovacích domů probíhala s citlivou návazností na předcházející rekonstrukci Domu kultury Poklad. Ten je totiž nemovitou kulturní památkou a zároveň jedinečnou ukázkou architektury 50. let 20. století, včetně dochovaných původních prvků. Od počátku tak bylo zřejmé, že parkovací objekty musí tuto skutečnost odrážet a jejich vzhled nesmí působit rušivým dojmem.
06.11.2024
/ 06.11.2024 /
OSTRAVA, 6. 11. 2024 – Už od zítřka až do 11. listopadu nebude možné projet ostravskou ulicí 28. října v úseku z Hulváckého kopce na křižovatku Nová ves vodárna. Neprojedou tudy ani individuální motoristé ani cyklisté. „Budeme opravovat revizní šachty kanalizace na ulici 28. října, proto prosíme motoristy, aby uzávěru, která bude jen v jednom směru a jen na pět dní, strpěli,“ doplnil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.