Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Letní fotografická soutěž 2013 „Bezpečně po cyklistické Ostravě“


Letní prázdniny jsou ideální dobou pro vyjížďky na jízdním kole. Radost z ukončené školy či dovolené by však neměla zastínit stále platící potřebu věnovat plnou pozornost silničnímu provozu a bezpečnosti jízdy jak na silnici, tak na stezce nebo ve volném terénu. Pro cyklisty ale i ostatní účastníky silničního provozu, kteří se s cyklisty na svých cestách potkávají, Aktiv BESIP, pracovní skupina při odboru dopravy MMO, kterou vede společnost Ostravské komunikace, a.s., vyhlásila fotografickou soutěž o sportovní videokameru a další věcné odměny. Soutěž probíhá od 15. června do 15. září 2013 a jedinou soutěžní kategorií 2. ročníku soutěže je „Zážitek z projížďky na kole po Ostravě a okolí“.

Cílem soutěže je ukázat krásu a zajímavosti nejen Ostravy ale i okolních správně přičleněných obcí, tedy obcí, pro které je Ostrava obcí s rozšířenou působností. Soutěžící mohou fotit, jak přírodní a lidské počiny, tak pozitivní či negativní situace a absurdity, s kterými se účastníci silničního provozu ve vztahu k cyklistické dopravě mohou setkat. Fantazii se meze nekladou a tak fotografovanou scénu lze při dodržení pravidel bezpečnosti v silničním provozu i uměle vytvořit. Úplné znění pravidel soutěže včetně technických požadavků najdou zájemci na stránkách odboru dopravy na www.ostrava.cz a na facebookovém profilu Aktiv BESIP Ostrava.

Pět nejlepších fotografií vybere tříčlenná porota, která bude hodnotit nejen technický a umělecký dojem fotografie ale i obsah a nápaditost zobrazené situace. Vybraní soutěžící obdrží např. sportovní kameru nebo tablet.  Soutěžící na prvních třech místech také obdrží roční elektronické předplatné časopisu FotoVideo, který je mediálním partnerem soutěže. Cenu v podobě MP3 přehrávače a ročního elektronického předplatného časopisu FotoVideo si také odnese autor fotografie, která bude vybrána veřejností na facebookových stránkách Aktivu BESIP, kde fotografie budou postupně uveřejňovány. Ceny soutěžícím budou předány v září v rámci Týdne mobility 2013.

Vítězné fotogragie

Gabriela Strauchová
Kostel sv. Kateřiny v Ostravě – Hrabové
Eva Marvanová 
Komentského sady - Moravská Ostrava

 

 

Zpět na seznam článků

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

IČ:        25396544
DIČ: CZ25396544

 

Dispečink:       596 622 922
Poruchy VO:   596 622 922

info o číslech:  595 621 444

 

Dopravní zpravodajství
Novinky

29.04.2019

Přechod křižovatky ulic Plzeňská x Chalabaly bude bezpečnější

/ 29.04.2019 /

Tento týden byly zahájeny práce na úpravě křižovatky ulic Plzeňská x Chalabaly, kde po skončení prací, které provádějí Ostravské komunikace, dojde k vybudování bezpečného přechodu pro chodce s ostrůvkem a zúžení jízdních pruhů v obou směrech ze dvou na jeden. Práce jsou podle zadání naplánovány na 2. etapy a maximálně 56 dnů.

Autor: Jiří Maléř

24.04.2019

Nabídka práce

/ 24.04.2019 /

- značkař, stavební dělník - samostatná(ý) účetní - stavbyvedoucí - elektromontér, stavební dělník - stavební dělník, řidič  více informací: http://okas.cz/o-spolecnosti/pracovni-prilezitosti.html

Autor: Ivan Pekař

» více novinek

 

mapa webu