Volejte dispečink

Údržba dopravního značení

Zajímavosti z dopravy

Budeme zde informovat o změnách předpisů týkajících se dopravy, o zajímavostech v dopravě v kladném i negativním smyslu, a to jak z Ostravy, tak i z jiných měst.

První národní cyklo a in-line průzkum v Česku

     Až do této chvíle nemají města, turistické regiony a projektanti ucelenou představu o potřebách cyklistických turistů a sportovců na in-line bruslích. Napravit tento stav má právě spuštěny První národní cyklo a in-line průzkum v Česku.
Národní průzkum zaměřený na tyto skupiny turistů a sportovců se koná až do konce září 2011 a záštitu mu poskytla Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism. 
    Nově získaná data mohou sloužit politikům pro zjištění potřeb části veřejnosti, úředníkům pro nastavení grantů pro volnočasové a sportovní vyžití, soukromému sektoru pro zlepšení svých nabídek a služeb či projektantům pro zpětnou vazbu na využití jednotlivých prvků dopravní infrastruktury, které využívají cyklisté a in-line bruslaři.
Ostrava díky pravidelnému sčítání dopravy má k dispozici počty cyklistů na určitých úsecích. Ale o potřebách a chování cyklistů či in-line bruslařích odborníci nevědí podrobněji nic. Přitom v Ostravě se in-line bruslení těší velké přízni mezi obyvateli. 
    Vzpomeňme na veřejné jízdy bruslařů na Hlavní třídě v Porubě, kde se letos již po třetí konal závod série světového poháru na 33 km. Spoustu cyklistických turistů do Ostravy také přivádí mezinárodní cyklistická trasa EUROVELO č. 4, které oficiálně spojuje Kyjev s pobřežím Normandie.
Zájemci chtějící nepřímo ovlivnit vývoj cyklistické turistiky a in-line bruslení po celé republice a tedy i v Ostravě a okolí, najdou dotazník a více informací na http://www.ceskojede.cz/rubriky/cyklo-a-in-line-pruzkum.
    Protože cyklisté a in-line bruslaři často pro svůj pohyb využívají společné prostory, Aktiv města Ostravy pro BESIP prosí o vzájemnou ohleduplnost mezi účastníky provozu. Dále cyklistům a in-line bruslařům doporučuje využívat všechny dostupné ochranné prvky - jako jsou helmy, rukavice či ochrany kolen a loktů. Jen tak budou oba pohyby vést k potěše těla a duše. 

S pozdravem z oddělení dopravního inženýrství
Ing. Josef Laža
facebook
Aktiv BESIP

Rychlý kontakt

Ostravské komunikace, a.s.
Novoveská 1266/25
Ostrava, Mariánské Hory, 709 00

tel. dispečink: 596 622 922

IČ: 253 96 544
DIČ: CZ25396544

Dopravní zpravodajství
Novinky

02.06.2017

Bez semaforů bude tento pátek křižovatka ulici Opavská – 17. Listopadu

/ 02.06.2017 /

Vyšší průjezdnost vozidel, větší důraz na přednost Městské hromadné dopravy. To bude výsledkem úpravy světelné signalizace frekventované křižovatky ulic Opavská – 17. Listopadu v Ostravě-Porubě.

Autor: Jiří Maléř

15.05.2017

Instalace retardéru na ulici Poděbradova se blíží k cíli

/ 15.05.2017 /

Bezpečnost chodců, to je hlavní důvod, proč Ostravské komunikace budují zpomalovací retardér na ulici Poděbradova. Mírnit agresivní řidiče automobilů i motocyklů by měl začít od konce května.

Autor: Jiří Maléř

» více novinek

 

mapa webu